Çocukların küçüklere kod yazmayı öğretmeleri için EĞİTİM üç bölüme ayrılmıştır: 3D bulmacalar, robotik ve robot programlama.

 Çocukların küçüklere kod yazmayı öğretmeleri için EĞİTİM üç bölüme ayrılmıştır: 3D bulmacalar, robotik ve robot programlama.

 

 

NEDEN ÇOCUKLAR KODLAMAYI ÖĞRENMELİ?

 

Kodlamayı öğrenmek, bir programlama dili gerektirir. Tüm diller gibi: ne kadar çabuk öğrenirseniz o kadar iyi!   Algora'da, kendi geliştirdikleri

 programlanabilir bir robotu kullanarak programlamayı öğrenecekleri bir çocuk etkinliği sunuyoruz .

Kullandığımız programlanabilir robot türü, türünün tek örneğidir ve özellikle bir çocuk aktivitesi için tasarlanmıştır. Çocukların düzeyine bağlı olarak,

Kod öğrenmek :   Scratch veya İkon olarak iki programlama dillerini kullanır.

Bir çocuk için, programlanabilir robotun en etkileyici yönü, bilgisayar kodunun gerçek dünyada fiziksel eyleme dönüşmesidir.

Küçük programcılar için İKON programlama

Hızlı başlangıç
Programlama mantığına yumuşak bir başlangıç için, ‘İKON' yazılımı mükemmeldir! 

Okul çocukları, programlarını oluşturmak için, programları temsil eden bir çizgiye simgeleri sürükleyip bırakmalı, ardından bunu robotlarına aktarmalıdır.

Programlama
İkonları , çocukların parametrelerini program satırlarına yerleştirildikten sonra ayarlayabilecekleri eylemleri (ileri, geri vb.) veya programlanacak parçaları (motor, LED vb.) temsil eder.

 

3D BULMACALAR
Çocuklar için yaratıcı ve eğlenceli bir eğitim

ROBOTİKLER
Mekanik robotunuzu oluşturun

PROGRAMLAMA
Robotunuzu
kodla canlandırma

Bu aktivite, çocuğun uzaydaki vizyonunun yanı sıra hipotezlerini bulma ve doğrulama yeteneğini geliştirmesine izin verir. Çocuklar 3 boyutlu düşünme, dış ve iç imgeleri algılama ve onları yeniden yaratma, dönüştürme, değiştirme ve kod çözme kapasitelerini geliştirirler.

Her sınıfta, çocuktan, bazen yetişkinlerin bilmediği bazı fiziksel ilkeleri tanıması için tamamen mekanik robotlar yapması istenecektir. Dersler ilerledikçe, çocuklar giderek daha karmaşık mekanizmalar inşa etmek zorunda kalacaklar.

Daha karmaşık robotlar oluşturmak için, çocuklar ders başına programlanabilir bir robot kodlayarak çocukların programlama dilleriyle tanıştırılır . Talimatlarını programlanabilir robota iletmek için yaşlarına, Icons veya Scratch'e uyarlanmış bir yazılım kullanacaklar

 

Yazıyı Paylaş